Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jakie produkty wyeliminować z diety, aby zachować zdrowie

Zdrowe odżywianie zaczyna się już podczas odwiedzin w sklepie... Jeśli nie będziesz kupować niezdrowych produktów, łatwiej jest utrzymać prawidłową masę ciała. Niestety, wiele produktów jest promowane jako zdrowe ...


Zanim kupisz zdrowe produkty poniżej przedstawimy listę produktów, które szkodzą zdrowiu:

 

Słone przekąski


Mają mnóstwo pustych kalorii, cukru i tłuszczów trans. Nie znajdziesz w nich w nich witamin, minerałów ani błonnika. Każdy kolejny ich kęs zwiększa apetyt. Jeśli chcesz coś na przekąskę, wybierz wersje, które zawierają mniej tłuszczu, są produkowane z pełnego ziarna i nie mają tak dużo soli. 


Ciemny i ziarniste pieczywo


Ciemny chleb jest bardzo często wytwarzany z normalnej, pozbawionej wartości odżywczych mąki, z dodatkiem barwników. Posypanie go ziarnami, nie zmienia faktu, że ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. Chleb zawiera najwięcej źródeł soli. 

 

Oleje i margaryny 


Nie kupuj tanich olejów, które zawierają wyłącznie przetworzony tłuszcz bez wartości odżywczych. Produkt zawierający witaminy i kwasy omega-3 nie będzie nadawał się do smażenia. O wiele lepszym wyborem jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron czy olej lniany (do stosowania na zimno). Jeśli wybierasz tłuszcz do smarowania pieczywa, wybierz produkty jak naturalne masło, zawierające zdrowe kwasy tłuszczowe.


Soki 


Wybierając 100%, naturalny sok, mamy pewność, że wpłynie on na rozregulowanie pracy trzustki. Zawiera dużo witamin i minerałów, jednak zawiera sporą dawkę cukru i kalorii, pozbawionych błonnika. Pijąc duże ilości soków, masz większy apetyt, bo powodują one wahania poziomu cukru. O wiele więcej korzyści przyniesie woda, mleko albo soki warzywne.

 

Pełnotłusty nabiał 


Pełne mleko, żółty ser i jogurty zawierają mnóstwo tłuszczu i cukru, których nasz organizm nie potrzebuje. Zdania na temat wpływu tłuszczu mlecznego na nasze zdrowie są podzielone. Jeśli jednak ograniczysz ich spożywanie i wybierzesz nabiał bez tłuszczu, na pewno wypłynie to na stan Twojego zdrowia.  Drinki alkoholowe 


Drinki jeszcze gorsze od piwa? Najwięcej kalorii mają drinki owocowe, z syropami barmańskimi i dodatkiem cukru. Lepiej dla zdrowia czerwone, wytrawne wino, które zawiera dużą ilość antyoksydantów. Piwo zaś dostarcza białka, witamin z grupy B i niewielkiej ilości błonnika. Można sobie na nie pozwolić od czasu do czasu.

 

Orzechy 
 

Orzechy mają bardzo dużo kalorii. Orzechy to źródło błonnika, witamin, minerałów i antyoksydantów. Ich nadmierne spożywanie może przyczynić się do otyłości. Zaleca się nie spożywanie orzechów solonych i smażonych, zawierają bowiem bardzo dużo substancji chemicznych i wpływają negatywnie na układ krążenia.

Powrót