Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jak sprawić, aby ręczniki były miękkie

Miło przytulić twarz do miękkiego materiału i miło się nim otulić. Dotyczy to zarówno codziennych ubrań, jak i ręczników, które mają przecież kontakt z nagim ciałem. Wycieranie się szorstką tkaniną nie jest przyjemne, a u osób wrażliwych może powodować podrażnienia. Wiele ręczników bywa miękkich i miłych w dotyku do pierwszego prania, natomiast po praniu ich wygląd radykalnie się zmienia. Zapraszamy do poznania: co robić, aby materiał nie stał się szorstki.Sposób prania ręczników
 
Istotny jest już sposób prania ręczników. Jeśli wkłada się je do pralki, której bęben jest już nadmiernie obciążony, pełen, a do tego pełen rzeczy, które tak, jak ręczniki chłoną dużo wody, ręczniki nie będą ładne po praniu. Nie zostaną prawidłowo wypłukane, co obciąży materiał i sprawi, że będzie on bardzo szorstki.

W pralce ręczniki potrzebują dużo miejsca, żeby mogły być odpowiednio przepłukane. Warto również prać ręczniki tylko z ręcznikami, bez wrzucania do bębna innych elementów garderoby.Twarda woda


Powodem szorstkości ręczników może być także twarda woda. Jeżeli posiada się taką w domu, do każdego prania warto dodać zmiękczacza. Woda będzie miała lepszy odczyn, dzięki czemu materiał nie będzie nieprzyjemny w dotyku. Zmiękczacze do wody, które można stosować podczas prania dostępne są w każdym sklepie z chemią gospodarczą.


Pranie z octem

 
Używanie octu do prania zawsze budzi pewne kontrowersje, jednak w przypadku ręczników może stać się skutecznym sposobem na zmiękczenie ręczników albo zachowanie ich miękkości. Trzeba jedynie zaopatrzyć się w biały ocet.

Ocet, 2-3 łyżki, można dodawać zarówno do płynu do prania, jak również zmieszać z proszkiem do prania. Miksturę taką stosować 2 razy w miesiącu.


Ocet i soda oczyszczona

 
Dobrym sposobem na zmiękczenie ręczników jest również połączenie sody oczyszczonej i octu w czasie prania. Soda nie tylko czyści z całego brudu, lecz również powoduje, że tkanina staje się przyjemniejsza w dotyku.

Pranie z takimi dodatkami powinno wyglądać następująco: do proszku do prania dodać 1/2 szklanki sody oczyszczonej, natomiast do płukania wlać 1 szklankę octu. Dodatkowym efektem będzie zachowanie kolorów ręczników.

Więcej na http://www.zakumaj.pl/artykuly/jak-sprawic-zeby-reczniki-byly-miekkie.html#img-preview[pp_gal]/0/Powrót