Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jak wykonać lampion ze słoika i piór?

Lampiony mają swój urok.

To fakt, którego nie można podważyć. Nawet najbardziej zacięci wrogowie wszelakich ozdób mają do nich słabość. No bo któż mógłby się oprzeć rzeczom, które potrafią stworzyć niesamowity nastrój? Może i znajdą się osoby oporne na ich piękno. Niemniej ten artykuł jest skierowany dla osób, które uwielbiają wprowadzać odrobinę niesamowitości do swoich domów i mieszkań. Dlaczego?


Ponieważ podzielę się w wami sekretem na wykonanie bardzo ciekawego lampionu. Czym różni się od innych? Pewnie tym, ze został ozdobiony piórami. Wiele osób pomyśli, że oklejanie słoika od zewnątrz pierzem, wcale nie jest takie fajne. No trochę was zmartwię – te ozdoby znajdą się wewnątrz pojemników. Jak to możliwe? Wystarczy, że użyjesz lampek LED.


W ten sposób wszystko będzie wykonane z uwzględnieniem norm bezpieczeństwa. Nic się nie zapali, a efekt końcowy będzie wspaniały. Dlatego też zapoznaj się z zamieszczoną poniżej instrukcją, a potem przejdź do działania. Gwarantuję ci, że będzie warto.Przygotowanie słoików

Pracę nad lampionami rozpocznij od dokładnego oczyszczenia słoików z wszelkich naklejek. W tym celu namaczaj je przez 30 minut w ciepłej wodzie. Następnie usuń z nich wszystkie banderole, które umieścił producent przetworów, które wcześniej się w nich znajdowały. Może się zdarzyć tak, że na szkle pozostaną ślady z kleju. Aby się ich pozbyć nanieś na myjkę do naczyń odrobinę płynu i przetrzyj słoiki. Po umyciu dokładnie wytrzyj każdy z nich.


Wybieranie odpowiednich piór

Teraz musisz zdecydować się, jakie pióra zamieścisz w swoich lampionach. Możesz zrobić z nich dowolną kompozycję zarówno wielkościową jak i kolorystyczną. Osobiście uważam, że najlepiej prezentują się białe, ale podkreślam, że to wyłącznie moje preferencje, których nikomu nie mogę narzucać.


Wypełnianie słoika

Po wytarciu słoika i wybraniu piór, które chcesz wykorzystać, możesz przejść do następnego kroku. Jest nim oczywiście wypełnianie wnętrza lampionu. Rozpocznij od umieszczenia w środku słoika lampki LED. Następnie zasyp ją piórami.


Układanie piór

Wszystko byłoby pięknie i prosto, gdybyś mógł pozostawić lampion w takiej wersji. Jednak nie – pióra nie powinny znajdować się w bezładzie. Muszą otaczać lampkę, ale nie leżeć na niej. Dlatego też odgarnij je po ścianki, dbając o to, by nie pozostały żadne luki. W razie potrzeby usuń z wnętrza słoika nadmiar piór.


Rozmieszczanie lampionów

Teraz możesz stworzyć jeszcze kilka lampionów – osobiście uważam, że jeden to za mało. Gdy będziesz mieć liczbę, która cię usatysfakcjonuje, zastanów się, gdzie poustawiasz swoje ozdoby. Z nadejściem wieczoru zapal lampiony. Gwarantuję ci, że pokój wypełni wspaniałe światło. I nagle zwykłe wnętrze zmieni się w bajkowe.Artykuł dzięki uprzejmości www.zakumaj.pl


Powrót