Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Gdzie pojechac z dzieckiem na wakacje

Podróżowanie z dziećmi, pokazywanie im świata, odkrywanie ciekawych miejsc, które się odwiedza, a do tego dobra zabawa i spędzony wspólnie czas – o to chodzi na wakacjach?


Na pytanie gdzie najlepiej jechać, odpowiedź jest prosta – tam, gdzie jest ciekawie i bezpiecznie.


Jedni wolą zaciszne piaszczyste, słoneczne plaże, inni ciekawe muzea, a jeszcze inni - gwarne parki wodne. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że największa radością dla dzieci jest po prostu przebywanie ze swoimi rodzicami, a nie koniecznie odwiedzanie "topowych" miejsc przedstawianych w przewodnikach.


Poniżej kilka ciekawych miejsc:


BAŁTÓW (Góry Świętokrzyskie)Wschodni skraj Gór Świętokrzyskich nie zbyt atrakcyjne pod względem turystycznym, a to dlatego zapominamy o Bałtowie, który jest fenomenem na skalę Polski. Jego początki sięgają średniowiecza, jednak cała Polska usłyszała o nim dopiero w 2004 roku, gdy otwarty został JuraPark Bałtów - pierwszy w Polsce park tematyczny poświęcony dinozaurom, gdzie zaprzyjaźnić się można z naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów.
Oprócz tego zobaczyć można prehistoryczne oceanarium, zwierzyniec z żubrami, danielami, muflonami, kozicami i lamami, kino 5D i park rozrywki z rollercoasterami i karuzelami. W pogodne dni można też skorzystać z pobliskiego kąpieliska lub spłynąć tratwami rzeką Kamienną. W niedalekiej okolicy czekają tak znane atrakcje jak Krzemionki czy Sandomierz.STRZELINIEC (Góry Stołowe)

Wiele osób uważa, że dzieci nie przepadają za górami – trzeba podejść pod górę, a na górze możemy zastać nie za ciekawe schronisku a o widoku już nie wspominając.... 

Góry Stołowe - nieduże wysokości, skalne miasta i labirynty, drabinki, schodki, to na pewno spodoba się dzieciom. Koniecznie odwiedzić trzeba Szczeliniec Wielki, ze swoimi platformami widokowymi, głębokimi szczelinami i skałami przybierającymi fantastyczne, rożne kształty.WŁADYSŁAWOWO


 

Najważniejszą atrakcją lata jest największa piaskownica na Świecie – czyli PLAŻA – to tam poza łopatką i wiaderkiem nie wiele więcej potrzeba do szczęścia. Plaże we Władysławowie są jednymi z najszerszych na Bałtyku. Dla dzieci polecane są te troszkę mniej popularne, na początku Półwyspu. Zamki z piasku, puszczanie latawca i wodne kąpiele – to atrakcje, na które czekają nie tylko dzieci, ale również rodzice! Jednak plaża to nie wszystko – we Władysławowie znajduje się sporo atrakcji. Kiedy pogoda nie będzie najlepsza można skorzystać z basenu, położonego kilkadziesiąt metrów od morza.


Najmłodsi, ale również ich rodzice docenią warunki przygotowane w parku linowym Tarzan Park we Władysławowie. 

Warto również wybrać się do największego rybackiego portu w Polsce, zobaczyć prawdziwe kutry rybackie, a nawet przepłynąć się na jednym z nich lub na statku pirackim. Coraz popularniejsze są również rejsy szybkimi łodziami wyposażonymi w kilkaset koni mechanicznych silniki – to jednak atrakcja dla starszych dzieci.


Będąc we Władysławowie warto przejechać się "Diabelskim Młynem" w wesołym miasteczku. 


Powrót