Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Joga - wpływ na Twoje zdrowie

Co to jest joga?


Joga to odpoczynek dla Twojego umysłu, jak i ćwiczenia dla Twojego ciała. Regularne ćwiczenia pozwalają zachować zdrowie, ponieważ wspierają funkcjonowanie wielu układów organizmu. Obecnie jest wiele odmian jogi, a większość zajęć składa się z takich elementów, jak:

- ćwiczenia oddechowe
-  medytacja
-różne asany (czyli pozy)
- rozciąganie i wzmacnianie grup mięśni i ścięgien.


Jakie są zalety jogi!


Joga ma wiele pozytywnych działań wpływających na cały organizm człowieka. Pozwala zmniejszać: ból pleców, pozbyć się bólów głowy i zespołu cieśni nadgarstka. Joga obniża także ciśnienie krwi i zmniejsza bezsenność. Joga daje coraz więcej korzyści na organizm człowieka:

- zwiększa elastyczność całego ciała
- wzmacnia siłę mięśni
- poprawia metabolizm organizmu
- przyczynia się do spadku masy ciała
- poprawia pracę serca i układu krążenia
- poprawia zdolność organizmu do ćwiczeń
- wzmacnia organizm chroni, przed urazami podczas upadku.


Joga pozwala lepiej radzić sobie ze stresem. W dzisiejszych czasach stres ma destrukcyjne działanie na organizm człowieka i  może być przyczyną takich problemów, jak bóle szyi, trudności z zasypianiem, bóle głowy i trudności z koncentracją i wiele innych.


Joga pozwala również poprawić zarówno kondycję fizyczną, jak i ogólny stan organizmu. Osoby uprawiające jogę lepiej oceniają sytuację i skupiają się na swoich zadaniach, co jest niezbędne do tego, by realizować się w pracy zawodowej.


Uprawianie jogi przypomina medytację.


Co jest bardzo ważne w jodze?


Najważniejszym zadaniem jest po prostu zacząć ćwiczenia. Bez tego nie zobaczysz, jak dużo pozytywnego może Ci dać joga.  Joga jest bardzo przyjazna nawet dla osób, które wcześniej nie prowadziły aktywnego stylu życia, bo nie wymaga dużego wysiłku.


Ćwiczenia jogi nie obciążają bardzo organizmu. 

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć jogę, powinieneś wybrać jeden konkretny styl.


Może być to:

- Hatha joga
- Sivananda
- Lyengara


Zamiast dyskutować na temat rożnych form jogi warto zacząć ćwiczyć, a zobaczysz jak ćwiczenia dodadzą Ci wigoru, zdrowia i zadowolenia. 

Powrót