Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Darmowa aplikacja mobilna Pomocnik Wędkarza

O tym, że wędkarstwo jest coraz bardziej powiązane z rozwojem technologicznym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Coraz to nowsze modele wędzisk i kołowrotków a także innych gadżetów, w tym również elektroniki, którymi zasypują nas co roku producenci sprzętu wędkarskiego, zdają się tylko potwierdzać regułę.


Nad wodę jednak coraz częściej, zabieramy również telefon komórkowy, który staje się powoli nieodłącznym elementem kontaktu z otaczającym nas światem.


Tworząc aplikację mobilną Pomocnik Wędkarza postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i uczynić z każdego smartfonu multifunkcyjne urządzenie sprawiające, że każdy wypad z wędką nad wodę będzie udany.


 

Czym jest aplikacja Pomocnik Wędkarza?

Pomocnik Wędkarza to w pełni darmowa aplikacja mobilna, działająca na telefonach wyposażonych w system Android (w przyszłości planujemy również stworzenie wersji na system iOS), która daje dostęp do nieograniczonych zasobów wędkarskiej wiedzy. Aplikacja powstała już dobrych kilka lat temu i od razu stała się jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na telefony w Google Play. W zeszłym roku postanowiliśmy jednak rozbudować interfejs i zwiększyć jej funkcjonalność, nawiązując współpracę z firmą Dragon oraz portalami internetowymi. Tym sposobem, przekroczyliśmy już 100.000 pobrań aplikacji, z której co miesiąc korzysta kilkadziesiąt tysięcy wędkarzy.


 

Funkcjonalność aplikacji Pomocnik Wędkarza

Naszym celem było stworzenie przyjaznej i łatwej w obsłudze aplikacji, w której każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Prosty interfejs menu posiada 12 działów tematycznych. Dodatkowo użytkownik, bezpośrednio z poziomu menu głównego, ma możliwość wykonania połączenia do PSR lub odpowiednich służb ratunkowych, co nie tylko poprawia bezpieczeństwo ale również pozwala zaalarmować odpowiednie jednostki w sytuacji, gdy następuje konieczność ich interwencji. Kłusownikom mówimy tym samym stanowcze NIE.


Powrót