Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Siłownia dla dzieci, kiedy zacząć ?
Kluby fitness cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci, które chciałyby rozwijać swoją sylwetkę .... 
Regularne ćwiczenia na siłowni pod okien specjalistów, to doskonała dawka ruchu, ale pod warunkiem odpowiedniego dostosowania rodzaju aktywności do możliwości fizycznych ćwiczących dzieci/nastolatków. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi dotyczące wieku rozpoczęcia ćwiczeń na siłowni.... Wszystko uzależnione jest od rozwoju dziecka, jego indywidualnych predyspozycji oraz tego do cgciałoby ćwiczyć .....  Można się spotkać z opinią że najbezpieczniejszy okres to po ukończeniu 15 roku życia. 

Jednak również wtedy trzeba zasięgnąć rady i opinii trenera personalnego, który pomoże dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń dla tak młodego człowieka. 

Nastolatkowie, często nastawiają się przede wszystkim na liczbę powtórzeń, spychając jakość na margines. Jednak nieprawidłowe przeprowadzenie treningu bez wsparcia trenera, może skutkować mniej lub bardziej poważnymi kontuzjami.

Dzieci i młodzież powinny swoją przygodę ze sportem rozpocząć od treningu ogólnorozwojowego, wykonywanego 2-3 razy w tygodniu. 

Jeżeli trening zostanie odpowiednio dobrany, może przynieść wiele korzyści nie tylko dla wyglądu, ale również zdrowia fizycznego i psychicznego młodego ćwiczącego. 


Powrót