Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Czy można jeść masło orzechowe przed treningiem?
Jaki jest skład masła orzechowego? Czy jest kaloryczne? Czy jest to dobra przekąska przed treningiem?

Masło orzechowe to produkt spożywczy, który wytwarzany jest z różnego rodzaju orzechów. Najbardziej popularne jest masło wytwarzane z orzeszków ziemnych. Według danych statystycznych w USA nawet ponad połowa orzeszków ziemnych wykorzystywana jest do produkcji masła orzechowego. 

W sklepach możemy znaleźć naturalne masło orzechowe bez żadnych dodatków bądź z dodatkiem soli, cukru, oleju palmowego czy innych składników. Dostępne jest masło w formie kremowej i chrupkiej z dodatkiem kawałków orzechów.

Podczas przygotowania masła orzechowego najpierw prażymy orzechy, następnie je podgrzewamy,  a potem szybko ostudzić. Następnie orzechy należy zmielić na pastę.

Masło orzechowe - ile ma kalorii?
Masło orzechowe standardowo składa się w 90% z orzechów, a pozostałe 10% to różne dodatki, takie jak olej, cukier czy sól.

Masło orzechowe, a trening? 
Masło orzechowe to w 50% tłuszcz. W tego też powodu nie jest zalecane do spożycia przed treningiem.  Zjedzenie masła przed treningiem może opóźnić wchłanianie węglowodanów, a więc źródła energii dla mięśni. 

Dodatkowo masło orzechowe jest ciężkostrawne, dlatego może wywołać problemy żołądkowo-jelitowe w trakcie wysiłku fizycznego.
Powrót