Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jak znaleźć pracę swoich marzeń ....
Praca-marzenie dla większości z nas to praca z dobrym wynagrodzeniem, możliwością rozwoju oraz pozwalająca mieć czas dla rodziny. Wymarzona praca to również taka, gdzie mamy możliwość pracowania w zgranym zespole, gdzie panują dobre relacje. Ponadto życzyłoby się sobie jeszcze dobrego szefa. Czy są to marzenia ściętej głowy?

Dokonaj analizy
Nie znajdziesz pracy marzenie, jeżeli nie przeanalizujesz swoich dokonań i możliwości. Lepsza praca to większe wymagania, którym należy stawić czoła. Postaw sobie pytanie, jak widzisz siebie za kilka lat. Ten wizerunek może podpowiedzieć Ci, na czym powinnaś się teraz skupić. Dobrym sposobem na poszukiwanie lepszej pracy jest skrupulatna ocena obecnej. Szukajmy więc tego, czego brakuje nam w teraźniejszej pracy, lecz nie odrzucajmy tego, co nam w niej odpowiada. Zastanów się również, czy jesteś w stanie dojeżdżać, kształcić się w nowym kierunku lub doskonalić posiadane umiejętności. Dokonaj oceny swoich predyspozycji, słomiany zapał to nie to samo, co kreatywność i silna wola.

Pokaż się z jak najlepszej strony
Skuteczna autoprezentacja sieje ziarno sukcesu. To, jak przedstawisz się na rozmowach kwalifikacyjnych, zależy tylko od Ciebie. W poszukiwaniu pracy ważne jest uzmysłowienie sobie swoich mocnych stron, zalet, umiejętności i przedstawienie ich w przekonywujący sposób. Dobrze, gdy możesz poprzeć je przykładami ze swojego doświadczenia. Podczas rozmowy o pracę istotne jest przedstawienie siebie jako osobę z pasją. Czyni ona bowiem człowieka szczęśliwszym. Ludzie z pasją potrafią „przenosić góry”. Twój potencjalny szef zapewne dobrze o tym wie.

Niestandardowe myślenie
W poszukiwaniu pracy ważne jest również niestandardowe myślenie, dzięki któremu jesteśmy widziani jako oryginalni ludzie z własnymi przekonaniami, nie bojący się wychodzić przed szereg i wytłumaczyć swoje racje. Nieszablonowość jest cnotą. Teraz liczy się pomysł na siebie.

Co jeszcze możesz zrobić?
Twój rozwój jest ściśle związany z rodzajem pracy, w jakiej chcesz się spełniać. Podczas szukania pracy nie przeszkodzi Ci rozwiązywanie szeregu testów i quizów, dzięki którym dowiesz się, jaka jesteś. Może jesteś nieśmiała, mało przebojowa i wolisz usiąść przy biurku o ósmej i skończyć o piętnastej. Może jednak masz duszę przywódcy? W internecie znajdziesz wiele takich testów, z których wynik może wskazać Ci, nad czym musisz popracować, a czego już dziś używać jako swojego atutu w poszukiwaniu pracy-marzenia.

Artykuł dzięki uprzejmości
Powrót