Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jak pozostać bezpieczną w podróży
Zgłębić wiedzę o kulturze kraju
Twoim podstawowym zadaniem przed wyjazdem będzie zapoznanie się z kulturą i obyczajami, jakie panują w miejscu, do którego się wybierasz. Zwróć uwagę na to, jak traktowane są tam kobiety i jak się ubierają. Pamiętaj, że wybierając kraje Bliskiego Wschodu, wkraczasz na tereny, gdzie nie ma europejskiego traktowania kobiet. W Chinach czy Indiach zostaniesz małpką, z którą wielu będzie chciało się fotografować i o wiele pytać. Jako samotna turystka możesz stanowić „cel łóżkowy”, dlatego oczy i uszy musisz mieć szeroko otwarte. Warto poznać również sytuację polityczną, tradycje oraz prawa kraju, do którego planujesz wyjazd.

Co jeszcze przed podróżą?
Przed podróżą zobowiązana jesteś do skserowania swoich dokumentów: dowodu osobistego, paszportu i biletów. Zabezpieczysz się tym sposobem na wypadek kradzieży. Kopie włóż w osobne miejsce. Dokumenty te możesz również zeskanować i przesłać na swoją pocztę. Pamiętaj, by pieniądze i dokumenty trzymać osobno, rozłóż je w swoim bagażu.

Ważna mała torebka
Miej przy sobie mniejszą torebkę, najlepiej zapinaną na zamek. Pieniądze proponuję jednak trzymać gdzie indziej. Lepszym rozwiązaniem będzie specjalny pas na pieniądze, który nosisz na sobie. W torebce trzymaj telefon, w którym nie zapomnij ustawić roamingu.

Nie wyjeżdżaj w tajemnicy
Chęć wyjazdu w pojedynkę jest jak najbardziej w porządku. Przekaż jednak rodzinie lub bliskim znajomym informacje o tym, kiedy i dokąd wyjeżdżasz, gdzie się zatrzymasz i kiedy planujesz wrócić. Przezorny bowiem zawsze ubezpieczony. Pamiętaj, by w autokarze czy samolocie nie zdradzać nowo poznanym osobom swojego nazwiska, adresu zamieszkania, celu i planów podróży i tego, że jest ona podróżą bez towarzystwa.

Nie staraj wyróżniać się w tłumie i prowokować
Najlepiej wtopić się w tłum. Prowokacyjny, drogi strój, wyzywający wygląd mogą przynieść Ci kłopoty. Nie obnoś się również z drogą biżuterią. Pewności siebie nie możesz pomylić z prowokowaniem w zachowaniu. W pubach unikaj szemranych osobistości chcących wydobyć z Ciebie wiele informacji. Jeśli pijesz drinki, miej swojego zawsze na oku. Gdy wychodzisz do łazienki, zawsze zabieraj ze sobą torebkę z telefonem, a po powrocie kup sobie nowego drinka.

Artykuł dzięki uprzejmości zakumaj.pl 
Powrót