Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Nowe połączenia z Polski

28 nowych kierunków lotniczych ze stolicy Małopolski

Jak pokazują dane przewoźników i portów lotniczych z Krakowa wystartuje najwięcej nowych tras. Będzie można skorzystać z niemal trzydziestu nowych kierunków, w tym między innymi do coraz popularniejszego Ammanu w Jordanii (Ryanair), Bukaresztu (LOT) czy Charkowa na Ukrainie (Wizz Air). Z Krakowa będzie można bezpośrednio polecieć do wielu wakacyjnych miejsc. Irlandzki przewoźnik zaproponuje bezpośrednie loty m.in. do Barii Rimini oraz sycylijskiej Katanii, greckich Salonik czy Zadaru w Chorwacji. Z PLL LOT polecieć będzie można z Krakowa do Chorwacji, a dokładniej do Dubrownika. LOT pozwoli łatwo dotrzeć również do Tel Awiwu. 

Wśród nowych kierunków króluje Ukraina. 

Podróżni zainteresowani poznawaniem tego kraju będą mogli polecieć bezpośrednio do Kijowa, Lwowa i Charkowa. W ofercie portu lotniczego w podwarszawskim Modlinie pojawią się zarówno Kijów, jak i Lwów (Ryanair). Przewoźnik otworzy połączenia do Kijowa także z Bydgoszczy, Gdańska, Poznania i Krakowa. Mieszkańcy Krakowa będą mogli dodatkowo wybrać się tanimi liniami do Lwowa (Ryanair) oraz do Charkowa (Wizz Air) i alternatywnym połączeniem do Kijowa obsługiwanym przez węgierskiego przewoźnika. Również Polskie Linie Lotnicze zaoferują nową trasę łączącą Olsztyn ze Lwowem.

Zostanie również rozbudowana także o siedem nowych tras do Włoch – drugiego najpopularniejszego kraju pod względem liczby uruchamianych nowych połączeń. Z Polski będzie można bezpośrednio dotrzeć także do dalszych miejsc, a to za sprawą Polskich Linii Lotniczych, które w zbliżającym się sezonie letnim otworzą połączenia z Warszawy do stolicy Libanu – Bejrutu, Delhi w Indiach czy wyczekiwanego Miami na wschodnim wybrzeżu USA. Rośnie także popularność Jordanii, która zyska dwa nowe połączenia z Polski (z Warszawy Modlin i Krakowa) dzięki Ryanairowi.


Powrót