Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Kwalifikacje do IO 2020. Polskie siatkarki powalczą o igrzyska w Holandii

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła gospodarzy kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet rozegra swoje mecze w Apeldoorn. 

Igrzyska w Tokio, do których awansuje tylko jedna drużyna

Nasze siatkarki nie będą miały łatwego zadania. Ich rywalkami w styczniowym turnieju będą m.in. Turczynki - aktualne wicemistrzynie Europy, które wyeliminowały Polki z półfinału europejskiego czempionatu, Belgijki i Holenderki. O awans na IO 2020 powalczą też Niemki, Azerki, Bułgarki i Chorwatki.

W styczniu odbędzie się pięć kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych. Z każdego z nich awans wywalczy jego zwycięzca. W Tokio zobaczymy 12 ekip. Siedem zespołów już wywalczyło awans. Są to: Japonki, Serbki, Chinki, Amerykanki, Brazylijki, Rosjanki i Włoszki.

Udany sezon polskich siatkarek

Nasza kobieca reprezentacja Polski w siatkówce ma za sobą udany sezon. Rozpoczęły grę w 2019 roku od wygrania prestiżowego turnieju towarzyskiej Montreaux Masters.

Polki mogą być również zadowolone z wyników osiągniętych w tegorocznej Lidze Narodów. 

Zwieńczeniem sezonu były mistrzostwa Europy. Nasze siatkarki doskonale prezentowały się w spotkaniach rozgrywanych w Łodzi. Wywalczyły awans do półfinału, który był rozgrywany w Turcji. 

Nasza reprezentacja miała już jedną szansę na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Turniej we Wrocławiu rozpoczęły od wygranej z Portoryko (3:0). Następnie wygrały z reprezentacją Tajlandii (2:3). Niestety, w ostatnim meczu przegrały z Serbią (3:1).Powrót