Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Produkty, których należy unikać, aby zachować zdrowie...
Zdrowa dieta zaczyna się już podczas zakupów....Jeśli wiesz, jakich produktów nie możesz wkładać do wózka, jest Ci łatwiej utrzymać prawidłową masę ciała. 
Niestety wiele produktów jest promowanych jako zdrowe,  takim nie są.... 

Poniżej lista kilku produktów, uważanych za "zdrowe" .... 

Ziarnisty i ciemny chleb
Ciemny chleb jest bardzo często wytwarzany z normalnej, pozbawionej wartości odżywczych mąki, z dodatkiem różnorodnych barwników. To, że został posypany różnymi ziarnami, nie zmienia faktu, że ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. 

Krakersy i ciastka
Mają mnóstwo pustych kalorii, cukru i tłuszczów trans. Nie znajdziemy w nich witamin, minerałów a tym bardziej błonnika. Można je zjeść w ogromnych ilościach, ponieważ każdy kolejny kawałek zwiększa apetyt. 

Soki
Soki mają znacznie wyższy indeks glikemiczny niż same owoce, ponieważ nie zawierają błonnika i od razu zaczynają się przyswajać do krwiobiegu. Jeśli pijemy bardzo dużo soków, mamy większy apetyt, bo soki powodują wahania poziomu cukru. Lepiej jest wybrać wodę, mleko albo soki warzywne.

Rafinowane oleje i margaryny
Staraj się unikać tanich olejów.... W ich składzie znajdują się witaminy i kwasy omega-3, nie będą nadawać się do smażenia. Lepszym wyborem jest oliwa z oliwek, olej z pestek winogron czy olej lniany (do stosowania na zimno). Jeśli chcesz posmarować pieczywo wybieramy naturalne masło.

Posiłki mrożone
Są bardzo wygodne i szybkie do przygotowania , ale zwykle zawierają za dużo kalorii, tłuszczu i soli – dlatego są tak smaczne. Znacznie lepiej jest przygotowywać posiłki w domu i mieć pewność, co wchodzi w ich skład.

Orzechy
Mimo tego, że większość ludzi uważa je za zdrowe, mają mnóstwo kalorii. Orzechy to źródło błonnika, witamin, minerałów i antyoksydantów, jednak ich częste spożywanie przyczynia się do otyłości. 
Powrót