Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Gdzie na wakacje 2019

Gdzie wyjechać na wakacje 2019 :-)


Poniżej kilka propozycji kierunków, które warto zobaczyć. W trakcie wyboru należy wziąć pod uwagę kilka czynników m. in. - zabytki, dobra kuchnia, ale również bliskość plaż czy innych miejsc umożliwiających leniwy wypoczynek.


Pierwszą polecamy Andaluzja


Andaluzja jest jednym z najciekawszych i najbardziej różnorodnych regionów Hiszpanii. Jednocześnie zajmuje dość rozległy obszar,  z tego powodu planując przemieszczania się musi zaplanować odpowiednią ilość czasu. 

Do dziś zachowało się wiele zabytków z tego okresu, w tym słynny kompleks Alhambra w Grenadzie. Bogate zdobienia stworzone przez arabskich mistrzów tak zachwycały, że po odbiciu regionu przez królów Kastylii stworzyli oni własny styl Mudéjar czerpiący całymi garściami z dziedzictwa Maurów.

Andaluzja to także pyszna kuchnia i królujący w całej Hiszpanii tapas.


Armenia


Wakacje w Armenii to ciekawa alternatywa dla pobliskiej Gruzji. Ojczyzna Ormian to dzika przyroda, wiele interesujących zabytków i smaczna kuchnia. Kraj nie jest jeszcze "zadeptany" przez turystów, a ceny są niższe niż w Polsce.


Balaton


Dziś "węgierskie morze" postrzegane jest już zupełnie inaczej ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać się tam na wakacje.

Największe z węgierskich jezior charakteryzuje się wyjątkowo płytkim południowym brzegiem. Z tego powodu woda nagrzewa się tu szybciej niż chociażby nad Bałtykiem. Co więcej to idealne miejsce na wyjazd z dzieckiem (płycizny w kilku punktach sięgają nawet kilkuset metrów od brzegu). Osoby, które wolą popływać lub pozwiedzać mogą wybrać wypoczynek nad północnym brzegiem.


Wybierając się nad Balaton trzeba pamiętać, że latem jezioro przeżywa prawdziwy najazd turystów. Po drugie na Węgrzech raczej nie znajdziemy plaż jakie znamy z nadbałtyckich miejscowości. Zamiast tego koce i ręczniki rozłożymy na porastającej brzegi Balatonu trawie.


Bawaria


Piękne pałace i zamki, muzea oraz galerie sztuki, Alpy na wyciągnięcie ręki. Do tego klimatyczne ogrody i hale piwne, smaczne (chociaż tłuste!) jedzenie oraz uśmiechnięci i wyluzowani mieszkańcy - tak w skrócie można opisać niemiecką Bawarię.

Bawaria wydaje się być najprzyjemniejszym niemieckim krajem związkowym. Mieszkańcy zdają się tu być również bardziej otwarci niż w pozostałych regionach naszego zachodniego sąsiada. Minusem Bawarii są ceny, które są zdecydowanie wyższe niż w innych częściach kraju.
Powrót