Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jarmarki Bożonarodzeniowe

Coraz bliżej święta... Jeśli czujecie już ten klimat i nie możecie się doczekać Bożego Narodzenia, musicie koniecznie wybrać się na jarmark świąteczny. Pokazujemy Wam te najpiękniejsze w Europie!


Pierwszy na liście jarmark świąteczny oczywiście w Krakowie


Od 25.11. - 26.12. na Rynku Głównym odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na nim znajdziecie polskie potrawy, świąteczne upominki i dekoracje, oraz wiele ręcznie robionych dekoracji... Oprócz tego możecie napić się grzańca galicyjskiego.

Świąteczny klimat urozmaici wizyta brodatego jegomości, korowód kolędników i wiele innych atrakcji. 


Drezno, Niemcy


Striezelmarkt w Dreźnie, czyli jarmark struclowy, to jeden z najpiękniejszych i najstarszych jarmarków świątecznych w Niemczech. Odbywa się on już od 1434 r.! Spróbujcie tam tradycyjnego sztrucla i obejrzyjcie piramidę świąteczną, która jest główną atrakcją tego jarmarku. Jarmark świąteczny odbywa się pomiędzy 28.11. a 24.12. od godziny 10 do 21. 


Praga, Czechy


Termin tego jarmarku pomiędzy 01.12., a 06.01. Najbardziej znane są te na Rynku na Starym Mieście oraz Placu Wacława. Można również odwiedzić jarmark na zamku, otwarty jest już od 24.11.

Miasto wygląda bajecznie, magicznie, wypełnia je świąteczna atmosfera. 


Wiedeń, Austria


Jarmarki w Wiedniu to wielowiekowa tradycja sięgająca XIII wieku. Najpiękniejszy z nich znajdują się przy Ratuszu. Jest tam ponad 150 stoisk, które przeniosą Was do świątecznego świata i oczaruje zapachami i pysznościami. 

Wiedeń zaprasza na jarmarki od 17.11. do 26.12.


Malaga, Hiszpania


Malaga to nie tylko palmy i plaże, ale również piękne jarmarki. Musicie odwiedzić targ z jedzeniem Atarazanas, a na koniec przejść pięknie oświetloną ulicą Calle Marqués de Larios.

Jarmark zaczyna funkcjonować już od 30.11. do 7.01.


Budapeszt, Węgry 


Plac Vörösmartego oraz Bazylika Św. Stefana przystrajają się na świąteczny czas w drewniane świąteczne domki, kuszą tradycyjnymi potrawami i zapachem ciastek, wina i cynamonu. To właśnie tam znajdują się najbardziej znane jarmarki, które możecie odwiedzić już od połowy listopada do końca grudnia.


Berlin, Niemcy


Wybierając się do Niemiec, macie do wyboru ponad 50 jarmarków! najbardziej polecany jest Gendarmenmarkt. Inne znane są otwarte przy zamku Charlottenburg, na Alexanderplatz czy nieco dalej w dzielnicy Spandau.

Sezon jarmarków świątecznych zaczyna się zazwyczaj ok. 25.11. i trwa do końca grudnia.
Powrót