Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Gdzie na długi weekend sierpniowy....

To, że lubimy długie weekendy wiadomo nie od dziś. Biorąc dwa dni wolnego przedłużymy sobie weekend o dwa dni. Poniżej kilka propozycji miejsc godnych odwiedzenia....


Pojezierze Wielkopolskie


To region z ponad tysiącem jezior, spośród których największym jest jezioro Gopło. Znane jest ono z legendy o Królu Popielu zjedzonym przez myszy. Nie każde jezioro ma swoją legendę, ale praktycznie z każdego blisko jest do innego wartego uwagi miejsca … Poza wspominanym jeziorem Gopłem, warte odwiedzenia jest również Jezioro Bnińskie, skąd blisko jest do zamku w Kórniku, lub tez Jezioro Świniarskie, niedaleko którego znajduje się dawna stolica Polski - Gniezno.

Województwo podkarpackie - Solina


Solina wraz ze swoim jeziorem stanowi idealne miejsce do wypoczynku wraz przepięknymi widokami. W okolicy nie brakuje rozrywek zarówno dla aktywnych, jak i dla pragnących spokojnego wypoczynku. Niedaleko Soliny znajduje się uzdrowisko Polańczyk. 


Polańczyk to miejscowość, która w pełni wykorzystuje walory turystyczne Jeziora Solińskiego. W ofercie dla odwiedzających miejscowość turystów znajdują się liczne propozycje rejsów po jeziorze, połowów ryb, wycieczek na wyspy na jeziorze oraz  dostosowane do potrzeb turystów kąpieliska, punkty gastronomiczne i plaże.Województwo małopolskie- trekking w Tatrach Wysokich


Chcąc uciec z dala od cywilizacji, warto wybrać miejsce, do którego nie uda się każdy.

Tatry Wysokie mogą się poszczycić wieloma  łatwiejszymi i trudniejszymi  szlakami wymagającymi nieco więcej umiejętności technicznych niż zwykły spacer po górach. Każdy może dopasować trudność szlaku do swoich umiejętności. Wybór tras jest ogromny.Województwo mazowieckie - Spływ kajakowy rzeką RawkąSpływy kajakowe stają się coraz bardziej popularne wśród rodzin z dziećmi. Bliskość natury, sport i możliwość spędzenia czasu z najbliższymi sprawia, że ta forma rodzinnych wyjazdów zyskuje coraz więcej zwolenników. Rawka z racji tego, iż jest rzeką spokojną, cieszy się wyjątkową popularnością. Spływ całą rzeką nie należy do najdłuższych i trwa około 4-5 dni.

To wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Województwo lubuskie - Kazimierz Dolny


Położony w środkowym biegu Wisły Kazimierz kusi przyjezdnych swoją historią, cudowną lokalizacją oraz sporą ilością zabytków. To miejsce z mnóstwem atrakcji dostosowanych do każdego typu turysty. Zobaczyć można przytulne kawiarenki na Rynku, można popłynąć promem po Wiśle aż po wyprawę po wąwozach.

Kazimierz Dolny można nazwać perłą polskiej turystyki.
Województwo zachodniopomorskie - Wyspa Wolin


Wolin to cudowna wyspa pełna niespodzianek i atrakcji. Tutaj znajduje się bajeczne Jezioro Turkusowe otoczone przez zielone bukowe lasy i dlatego to właśnie w tym miejscu wiele osób decyduje się spędzić kilka dni wolnego. Turyści zachwyceni są  połączeniem znajdujących się nad samym brzegiem wzniesień i bezkresnego morza, łagodnym klimatem, który zachęca do długich spacerów po plaży.

Powrót