Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jak zrobić wiszącą ramkę z żywym kwiatkiem

Lubisz wprowadzać romantyczny nastrój do pomieszczeń, w których często przebywasz? A może urządzasz galerię albo kawiarnię w stylu retro i chciałabyś ozdobić ją jakimiś romantycznymi i tanimi dekoracjami? Jeżeli twoja odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi twierdząco, powinnaś zapoznać się z zamieszczoną poniżej instrukcją. Dowiesz się z niej, jak krok po kroku wykonać wspaniałe ramki, w których możesz umieszczać żywe kwiaty. Najlepsze jest to, że ich wykonanie nie zajmie ci zbyt wiele czasu. Zaciekawiona? Czytaj więc dalej.


Malowanie

 

Na początek odpowiednio zabezpiecz miejsce pracy. Najlepiej będzie, jeśli stworzysz ramkę na podłodze, którą łatwo zabezpieczyć folią. Przygotuj sobie niewielką, prostokątną ramkę o szerokich listewkach. Wyciągnij z niej szybkę i znajdującą się z tyłu tekturę. Następnym krokiem powinno być pomalowanie ramy przy użyciu akrylowej farby, np. w kolorze białym lub starego złota.


Mocowanie wazonów

 

Najlepszy do przywiązania wazonów do ramy będzie jakiś mocny sznurek, np. wykonany z juty. Obwiąż nim po kilka razy każdy z nich. Najlepiej, jeśli wybierzesz przedmioty o podłużnych, przypominających butelkę kształtach. Wtedy bardzo łatwo obwiązać szyjkę. Następnie każdy z wazoników przymocuj do ramy. Sprawdź, czy zrobione przez ciebie węzełki są wytrzymałe i czy pojemniki nie wysuną się pod ciężarem wody i kwiatów. Jeżeli przejdą pomyślnie próbę, umieść ramkę na ścianie.


Ozdabianie ściany

 
Po przymocowaniu ramki do ściany możesz nalać do wazoników odrobinę wody. Umieść w nich również kwiaty, które będą mieć krótko przycięte łodygi. Jeżeli głowa kwiatu będzie się wychylać do przodu, kwiat zacznie wyglądać, jakby to był obraz w 3D – zacznie wychodzić z ram.


Jeszcze ładniejsza ramka

 

Jeżeli chcesz, aby twoja ramka prezentowała się jeszcze ładniej, nie ograniczaj się wyłącznie do jednego koloru kwiatów. Oprócz tego dodaj do wazonu nieco zielonych akcentów. Poza liśćmi wyrastającymi z łodyżek kwiatów, dołącz jeszcze nieco ozdobnych listków.


Artykuł dzięki uprzejmości www.zakumaj.pl


Powrót