Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
To jest chyba lepsze niż środki odchudzające typu 4 kg w 5 dni❗

To jest chyba lepsze niż środki odchudzające typu 4 kg w 5 dni❗


Natrafiliśmy na takie cudo w Internecie i miało sporo ofert kupna! ???? #Chiptuning za 39 zł i podniesienie mocy do 35%. Ktoś mógłby pomyśleć: mam 100 KM to będę miał 135? Czy rzeczywiście? Podobnie jest z szamponami usuwającymi łupież do 99%. A co z tym jednym procentem. Ot tak dla niepoznaki, żeby wyglądało, że środek nie jest idealny, bo przecież nie żyjemy w idealnym świecie. Co łączy środek na odchudzanie, chiptuning, jak i szampon na łupież? Zdaniem producentów mogą działać w skali od 0-99%, bo przecież producent deklaruje wzrost mocy do 35%, a więc równie dobrze może być to 0,01%.

Jak działa to magiczne pudełko❓


Wpinamy chipa do gniazda OBD2. Urządzenie zacznie świecić na czerwono lub żółto w zależności od rodzaju nitro – benzyna/diesel. Włączamy zapłon i drucikiem resetujemy urządzenie, a do pamięci samochodu zostanie zgrana nowa mapa silnika razem z parametrami do podniesienia mocy (sic!) Od teraz możesz poczuć napływ dodatkowej mocy. No może nie od razu, bo producent deklaruje, że trzeba samochodem pojeździć, żeby nowy soft nauczył się naszego stylu jazdy!


Rezultat na hamowni? Żaden! Moc nie została podniesiona nawet o 5%. W warunkach drogowych wszystko po staremu. Niestety żadnego odczuwalnego podniesienia mocy i spadku zużycia paliwa.


Jeśli coś gdzieś jest napisane to nie znaczy, że tak jest❗


Co lepiej zadziała za 39 zł? Naszym zdaniem dobry wosk. Jeśli zrobimy autu spa, a po zabiegu wymasujemy go woskiem, to doprowadzimy opory powietrza do poziomu odpowiadającemu lepszym osiągom - w szczególności przy wyższych prędkościach. Można też zatankować lepsze paliwo, być może odczujecie jakąś różnicę.


Nasza rada❓

Zawierając umowę kupna/sprzedaży na odległość (przez Internet) masz 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyny. Czyli w tym terminie możesz zwrócić towar. A najlepiej w ogóle nie kupować ani nie montować i 2x się zastanowić, zanim będziecie coś wpinać do gniazda OBD.


#ProfiAuto #DoradcaProfiAuto #OBD2 #ZłączeOBD

Powrót