Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Gdzie wyjechac na majówkę....

Wielkimi krokami zbliża się czas, na który wiele osób czeka – długi weekend majowy...

Dokąd pojechać na majówkę?

Możliwości jest wiele.


Poniżej kilka propozycji wyjazdu:


Białogóra

Nic tak nie daje ukojenia nerwom jak szum morza, aktywny wypoczynek ...

Nie wiadomo jaka będzie aura, ale to doby pomysł na aktywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym... Na pewno nie będzie dzikich tłumów, jak to ma miejsce w sezonie. Można również pojeździć na rowerze, pospacerować brzegiem morza wokół lasów sosnowych ...


Wielka pętla Wielkopolska

To szlak wodny, który obejmuje Wartę, Noteć, kanał Bydgoski. Obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: kujawsko-pomorskie, bydgoskie i wielkopolskie. Na szlaku można zobaczyć zabytki oraz parki krajobrazowe...


Dla spragnionych wędrówek - Karkonosze, Tatry, Pieniny, Bieszczady


W Pieninach można wybrać się z Krościenka na Sokolicę, a ze Szczawnicy na Trzy Korony.

W Karkonoszach obowiązkowo na kapryśną Śnieżkę albo na Szrenicę.

W Tatrach z Doliny Chochołowskiej żółtym szlakiem na Grzesia albo czerwonym na Trzydniowiański Wierch. A w Bieszczadach na Połoninę Caryńską, czy na moje ulubione Bukowe Berdo z Mucznego. Szlaków oczywiście do wyboru jest znacznie więcej. W górach trudno się nudzić nawet gdy na ten sam szlak idzie się po raz kolejny.


Warmia i Mazury

Atrakcji tam nie brakuje... Można zobaczyć Giżycko a tam twierdzę Boyen, piramidę w Rapie, wiadukty w Stańczykach, bunkry w Memerkach i wiele innych ciekawych miejsc.


Beskid Niski

Największą atrakcją tej okolicy jest szlak architektury z drewna tj. cerkiew w Kwiatoniu, Bartnym, Łosiach i wielu innych wsiach.

W Beskidzie znajdziecie m.in. opustoszone wioski, krzyże przy drogach, cmentarze wojenne. Bardzo ciekawym miejsce jest w tym rejonie Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach i skansen Miasteczka Galicyjskiego.


Powrót