Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Narty za granicą ? na co zwrócić uwagę ?

Opony zimowe to podstawa. Oprócz Szwajcarii, we wszystkich europejskich, „narciarskich” krajach jest obowiązek lub zalecenie jazdy na oponach zimowych. Jednak jeśli brak "zimówek" będzie w Szwajcarii przyczyną kolizji lub wypadku - kierowca zostanie z tego powodu pociągnięty do odpowiedzialności. Należy także pamiętać, że przepisy w części krajów regulują minimalną głębokość bieżnika dla opon zimowych - 4mm.


➡ Pomyślcie o łańcuchach na koła. We Włoszech jest obowiązek wożenia ich w bagażniku, w innych krajach o zaleceniu lub nakazie założenia łańcuchów informują nas znaki.


➡ Przewożenie nart również nie jest sprawą oczywistą. W Polsce transport powinien być tak zabezpieczony, aby nie zagrażał bezpieczeństwu pasażerów oraz użytkowników drogi. Można więc narty przewozić wewnątrz samochodu, trzeba je jednak odpowiednio zabezpieczyć i spiąć ze sobą. W popularnej Austrii zabroniony jest transport nart w kabinie pasażerskiej. Można przewozić je w bagażniku lub w specjalnym tunelu zlokalizowanym w tylnych siedzeniach. Rekomendowany sposób przewożenia nart to odpowiednie boxy dachowe.


➡ Pamiętać należy o gaśnicy, trójkącie, apteczce, zapasowych żarówkach i kamizelce odblaskowej.


➡ W Austrii, Czechach, Rumunii, Szwajcarii i Słowenii oraz na Słowacji obowiązuje opłata za przejazd autostradami w postaci winiet. We Francji i we Włoszech przejazd jest płatny na bramkach, w zależności od odcinka.


#ProfiAuto #DoradcaProfiAuto #nart #wyjazd

Powrót