Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Kilka kierunków podróży w zimie ....

Gdzie wyjechać w grudniu, styczniu lub lutym, żeby było ciepło i tanio? Oto jedno z miejsc, które warto zobaczyć w tym okresie.


MADERA

To portugalska wyspa, którą można odwiedzić o każdej porze roku. Madera leży bliżej wybrzeży Afryki niż Europy,  jest tam ciepło przez cały rok. Jest nawet nazywana "wyspą wiecznej wiosny". Temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, ale nie ma również męczących upałów.


Madera słynie z pięknych krajobrazów oraz kwiatów sprowadzonych z całego świata. Na szczególną uwagę zasługuje ogród botaniczny w Funchal, który jest świetny na romantyczne spacery w gąszczu drzew i krzewów, nad strumykami i w pobliżu wodospadów...


Na miejscu jest stosunkowo tanio. Produkty spożywcze nie należą do najdroższych, a wybór egzotycznych owoców jest bardzo duży.


NOCLEGI

Wybór miejsca noclegowego należy uzależnić od tego, co chcemy robić na wyspie w czasie wakacji. Północ Madery polecana jest osobom szukającym relaksu, południe wyspy tym, którzy cenią sobie rozrywkę.


PLAŻE

Na maderze nie ma dużo plaż, mimo iż jest to wyspa. Jest ich parę i są sztuczne. Kto chce popływać i zażyć kąpieli słonecznych pozostaje skorzystanie z basenów hotelowych. 


CO WARTO ZOBACZYĆ

Maderę najlepiej i najwygodniej zwiedza się wynajętym samochodem. Przy wynajmie samochodu należy zwrócić uwagę, co obejmuje ubezpieczenie, gdyż na górskich drogach łatwo o stłuczkę.

Można również skorzystać z lokalnego transportu, ale wtedy możemy nie dotrzeć do wielu ciekawych i pięknych miejsc.

Madera jest bogata w romantyczne zaułki, które najlepiej odkrywać własną rękę i w swoim tempie.


WYCIECZKI

Na Maderę najwygodniej i najlepiej jest pojechać z biurem podróży bądź dolecieć czarterem. Z Polski nie ma bezpośrednich lotów rejsowych. Zimą można liczyć na atrakcyjne promocje i oferty last minute. Inną opcją dotarcia na Maderę jest lot z przesiadką na którymś z lotnisk zachodnioeuropejskich.

Powrót