Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Najlepsze sposoby na odchudzanie

Wiele osób, ma od lat problem z dietą. Często wyznaczamy sobie zbyt odległy cel i zakładamy, że schudniemy za 2 miesiące...   


Jeśli wprowadzimy do swojej diety pozytywne zmiany w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, cel do osiągnięcia stanie się o wiele prostszy. Są także metody na przyśpieszenie swojego metabolizmu, aby spalanie kalorii stało się szybsze.


Poniżej kilka sposobów:


Sprawdź co pijesz 


Pijmy zieloną herbatę. Podczas ostatnich badań odkryto, że osoby pijące zieloną herbatę spalają około 70 kalorii więcej w ciągu 24 godzin. Może to mało, ale 70 kalorii dziennie to spalenie 3 kilogramów tłuszczu rocznie. Badacze wierzą, że różnica jest spowodowana wpływem antyoksydantów z zielonej herbaty na nasz metabolizm.


Uważaj na to co pijesz - unikaj kalorii w płynie


Picie dużej ilości kawy z pianką nie sprawi, że będziemy nasyceni, natomiast jeśli zjemy miskę makaronu, będziemy pełni.

Kawa ze słodkimi dodatkami ma znacznie więcej kalorii, niż makaron, jednak chętniej wypijamy dwa kubki słodkiej kawy, niż zjadamy drugi talerz makaronu. Sprawdzajmy jak dużo pijemy kawy, wina, słodkich soków. 


Ruszaj się


Zrezygnowanie z windy i wejście po schodach to już ruch, który przyspieszy bicie serca i spowoduje, że krew będzie szybciej krążyć. Wysiądź przystanek bliżej i przejdź się kawałek, a zobaczysz jak zareaguje na taki mały wysiłek Twój organizm. małymi aktywnościami może zdziałać wiele dobrego dla swojego organizmu.


Zaplanuj wieczorny spacer. Przyspieszy to metabolizm, który zwalnia w nocy.Odstaw niezdrowe przyprawy np. sól


Sól zatrzymuje wodę w organizmie, co oznacza, że wyglądasz i czujesz się napompowany. Dzienna dawka sodu powinna wynosić nie więcej, niż 2400 mg sodu każdego dnia (lub jedna łyżeczka), jednak większość osób przyjmuje go nawet dwa razy więcej.

Sód znajduje się nie tylko w solniczce. Źródła sodu to także zupy, jedzenie z puszki i napoje, przekąski, jak chipsy i precelki, a także większość żywności paczkowanej.Popraw metabolizm  


Używaj przypraw. Dodawaj je do swoich potraw, a zobaczysz jak będziesz tracić zbędne kilogramy.Wysypiaj się


Niedobór snu może sprawić, że będziesz szybciej przybierać na wadze. 
Np. kobiety, które śpią poniżej 7 godzin, mają znacznie gorszy metabolizm od tych pań, które śpią dłużej. ZNie omijaj posiłków


Omijanie np. jednego posiłku prowadzi do tego, że ciało spowalnia metabolizm, by wykorzystywać dokładnie wszystkie kalorie, które mu dostarczamy. Pij wodę


Nasze ciało potrzebuje wody, by spalać tłuszcz. Jeśli zmniejszamy jej wewnętrzne zapasy, znacznie spowalniamy proces spalania tłuszczu. Powinniśmy wypijać przynajmniej 8 szklanek wody dziennie, by organizm działał prawidłowo.Każdy zna swój organizm i umie najlepiej dopasować sposoby pozwalające zgubić zbędne kilogramy.


Powodzenia !!!
 

Powrót