Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Produkty, których musisz unikać, aby być zdrowym

Zdrowa dieta zaczyna się już podczas zakupów w sklepie... Jest wiele produktów, które są promowane jako zdrowe. Poniżej lista produktów, które szkodzą naszemu zdrowie...


Soki  

100%, naturalne soki, wpływają na rozregulowanie pracy trzustki. Zawierają one witaminy i minerały,  ale to także ogromna dawka cukru i kalorii, pozbawionych błonnika. Soki posiadają wyższy indeks glikemiczny niż same owoce. Powodują większy apetyt. O wiele lepiej jest wybrać wodę, mleko albo soki warzywne.


Ziarnisty i ciemny chleb 
Ciemny chleb jest bardzo często wytwarzany z normalnej, mąki, z dodatkiem barwników. Ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. Niestety, ale chleb jest jednym z nas największych źródeł soli w diecie.


Krakersy i ciastka 
Mają ogrom pustych kalorii, cukru i tłuszczów trans. Nie znajdziemy w nich witamin, minerałów ani błonnika. Zwiększają apetyt. Jeśli chcesz coś przekąsić, wybierz wersje, które zawierają mniej tłuszczu, są produkowane z pełnego ziarna i nie mają dużo soli.

 

Dania mrożone 
Są bardzo wygodne, ale zawierają za dużo kalorii, tłuszczu i soli – dlatego są tak smaczne. Znacznie lepiej jest przygotowywać posiłki w domu i mieć pewność, że wiemy z czego je przygotowujemy. 


Pełnotłusty nabiał 

Pełne mleko, żółty ser i jogurty zawierają mnóstwo tłuszczu i cukru. Jeśli wybierzesz nabiał bez tłuszczu, przyczyni się to do Twojego zdrowia.


Orzechy 
Mają mnóstwo kalorii. Orzechy to źródło błonnika, witamin, minerałów i antyoksydantów, częste ich spożywanie przyczynia się do otyłości. Nie kupuj orzechów solonych i smażonych, ponieważ zawierają bardzo dużo substancji chemicznych i wpływają negatywnie na układ krążenia.

Powrót