Klub Fachowca

Moja lista zainteresowań
Jak pozbyć się zmęczenia....

Oto kilka porad dla osób, które czują, że często brakuje im siły do działania.


Połóż się spać 

Przemęczenie wynika także z tego, że pracujesz do późna, a następnie zamiast położyć się, robisz inne rzeczy. Umów się sam ze sobą, że po przyjściu do domu, zrobisz wszystko, by się zrelaksować i udać się na spoczynek.

Sen powinien trwać przynajmniej 7 - 8 dziennie.


Nie przejmuj się za bardzo codziennymi sprawami 

Stres to stan, w którym tracisz bardzo dużo energii. Może być on wywołany przez wiele problemów, jak kłopoty finansowe, konflikty w rodzinie czy w pracy. Powinieneś z nim aktywnie walczyć, za pomocą metod, które najlepiej sprawdzają się w Twoim przypadku.


Unikaj pracowania przez zbyt długi czas 

Wielu pacjentów wpędza się w chorobę dlatego, że spędzają zbyt dużo czasu na pracy. Jeśli pracujesz więcej niż 8 - 10 godzin dziennie, Twój organizm nie jest w stanie się zregenerować i nic dziwnego, że zaczyna brakować Ci energii.


Poznaj swoje ograniczenia 

Wiedząc, że jesteś słabszy w pewnych kwestiach i masz większe możliwości, jeśli chodzi o inne rzeczy, będziesz mógł w prosty sposób poradzić sobie ze stresem. Staraj się unikać sytuacji, w których dochodzi do stresu. 


Ustal sobie właściwy rozkład dnia 

Bardzo dobrą metodą walki z przemęczeniem, jest planowanie sobie dnia i ustalanie takiego rozkładu, który nie doprowadzi u Ciebie do spadku poziomu energii.


Ćwicz mądrze  

Niektórzy ćwiczą za dużo i dlatego dochodzi u nich do spadku poziomu energii. Warto wybrać niezbyt intensywne ćwiczenia i wykonywać je rano, dzięki czemu zwiększysz utlenienie swojej krwi i poprawisz pracę mózgu w ciągu dnia.


Dbaj o dietę 

Po zjedzeniu hamburgera czy ciastka odczuwasz silne poczucie zmęczenia. Wynika to z tego, że powodują one spadek poziomu glukozy we krwi, na co organizm reaguje rozleniwieniem. Zmniejsz ilość nasyconych tłuszczów w diecie, jedz więcej warzyw, chudego mięsa i ryb, pieczywa pełnoziarnistego i niskotłuszczowego nabiału.Powrót